Site Rengi

İstanbul Genelinde Lokma Dökme Hizmeti

16.02.2022
216
İstanbul Genelinde Lokma Dökme Hizmeti

İstanbul Genelinde Lokma Dökme Hizmeti

Lokma geleneksel lezzetlerden birisidir ve genel olarak sevmeyeni yoktur. Lezzetli ve son derece kolay bir şekilde yapılabilen lokma tatlısı çoğunlukla hayır amaçlı yapılır. Bu hayır birçok farklı alanda dağıtılır. İstanbul genelinde lokma dökme hizmeti vefat eden kişinin ardından dağıtılabildiği gibi düğün törenlerinde, panayırlarda da dağıtılabilir. Hayır, işleri için dağıtılan lokmalar çok önceleri evlerde yapılarak çocuklara dağıtılırdı. Artık günümüzde artan talepler doğrultusunda bu işi kendine ciddi bir iş olarak benimsemiş olan firmalar vardır. Belirli ücretler karşılığında ise istenilen yerde ve zamanda hayır lokması dağıtılmasına vesile olurlar. 

İstanbul Hayır Lokması Ne İçin Dağıtılır?

İstanbul genelinde lokma dökme hizmeti veren firmalara gelen müşteriler genel olarak kandil günlerinde, cuma günlerinde, sünnet, düğün organizasyonlarında hayır yapmak isteyen kişilerin hayır yapma istekleri doğrultusunda oluşur. Genel olarak cami, okul gibi kalabalık yerlerde dağıtılır. Lokma tatlısının amacı hayrın amacı ne ise lokma tatlısını yiyen insanlardan dua almaktır. Hayrın amacı ticari bir kazanç elde etmek değildir. 

İstanbul Hayır Lokması Nasıl Yapılır?

İstanbul genelinde lokma dökme hizmeti için bazı hazırlıklar yapılır. Hayır, işleri için yapılacak olan lokmanın oldukça kolay bir tarifi vardır. Ancak hamurundaki kıvamı ve şerbetinin ayarında olması için uzman ellerin devreye girmesi gerekir. Lokma tatlısı çıtır çıtır olmalıdır. İkram edilecek olan tatlının lezzetinin yerinde olması da son derece önemlidir. Yapılan hamurun makina yardımı ile kızgın yağa atılması ve ardından da soğuk şerbetinin içinde karıştırılması ile tatlı hazır hale gelecektir. Dağıtılacak yere önceden gidilip hazırlıkların yapılması gerekir. Bu lokma tatlısı ile araç içerisine dizayn edilmiş olan düzen içinde yapılır. Seyyar olan bu araç istenilen yere ulaşım sağlayabilir. 

İstanbul Hayır Lokması Yapan Firmalar

İstanbul genelinde lokma dökme hizmeti veren firmalar arasında bizler sizlere bu konuda en iyi hizmeti vermekten gurur duyarız. Lokma tatlısı ikramlık olduğu için gayet temiz ve lezzetli olmalıdır. İkram edilecek olan tatlının kalitesiz malzemeden yapılması insanları memnun etmeyeceği için kaliteden ödün verilmeden yapılması gerekir. Bizleri tercih ederek kaliteli ikramlıkların dağıtımını sağlayabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.